Kúpili sme si dom za 1 dolár. A čo sa stalo potom?

Mussomeli - obec, v ktorej predávajú domy za 1 dolár

Možno ste aj vy zachytili nedávno sa šíriace správy o predaji domov, v sicílskej obci Mussomeli. Asi sa pýtate: Je to vôbec pravda? je možné kúpiť si dom za 1 dolár? Kúpil si taký dom niekto? Čo s takým domom vôbec urobí?

Kupci takých domov naozaj existujú. Jedným príkladom sú manželia z Francúzska, ktorí okamžite, ako sa dozvedeli o takejto ponuke na kúpu domu za 1 dolár, vybrali sa na “lov”. A veru, je to zvláštny pocit kúpiť si dom za hodnotu, ktorú má aj malý školák vo vačku. Vybrali si 50 metrov štvorcový príbytok, ktorý ich očaril. Kúpili si ho ako druhý domov, ktorý chcú využívať. Aktuálne vykonávajú niekoľko potrebných rekonštrukcií, no tešia sa na to, keď bude ich druhý domov hotový. Najviac sa im páči 15 metrov štvorcová terasa, z ktorej je neskutočný výhľad. Plánujú, že príbytok v Mussomeli budú so svojimi dvoma deťmi využívať aktuálne počas Vianoc a letných prázdnin.

Čo hovoríte na takú ponuku vy? Chceli by ste ju využiť a zaobstarať si tak napríklad letné alebo dovolenkové sídlo v Taliansku? Samozrejme nebude to vo výsledku za 1 dolár, pretože sú samozrejme potrebné nevyhnutné rekonštrukcie. Ak sa však chcete nasťahovať a tráviť tam nejaký ten čas, musíte rozhodne porobiť pár úprav. Tak čo? Idete do toho? 🙂

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *