Olympijské hry v Japonsku 2020

Olympijské hry Tokio 2020 Japonsko

Olympijské hry v Japonsku 2020

Letné olympijské hry sa uskutočňujú každé štyri roky. Sú medzinárodným sviatkom športu po celom svete. Športovci krajín sveta sa zídu vždy na mieste dejiska olympijských hier a pomerajú si sily v množštve športov. V Japonsku majú olympijské v obľube a na tento rok vyšla krajina vychádzajúceho slnka ako organizátor olympiády. Ak ste ešte nikdy nenavštívili Japonsko, priblížime Vám zopár základných informácií spojených s Olympiádou.

História olympiády v Japonsku

Japonský pedagóg, Jigoro Kano, považovaný za otca olympijského hnutia, sa snažil o zviditeľnenie džuda. V roku 1909 sa stal prvým členom medzinárodného olympijského výboru z Ázie. Následne sa ďaľej snažil o to, aby sa aj japonskí športovci mohli zúčastniť olympijských hier, čo sa mu aj podarilo.

Tokio vyhralo

Ak neviete ako sa vyberajú krajiny a miesta, na ktorých sa majú uskutočniť olympijské hry, v skratke Vám prezradíme, že to je náročný a dlhotrvajúci proces, počas ktorého je posudzovaných množstvo parametrov, aby sa nakoniec rozhodlo, v ktorej krajine a meste bude nakoniec olympiáda uskutočnená. Práce na prihlásení Tokia do osudia dejísk olympijských hier započali už v roku 2015 a úspešne sa zavŕšili 25. apríla 2016, kedy bolo Tokio oficiálne vyhlásené za mesto, v  ktorom sa uskutočnia letné olympijské hry 2020.

Zoznam športov: Tokio 2020

Ak ste fanúšikom športu vo všeobecnosti, určite budete tieto olympijské hry pozerať minimálne v televízii. Veď napokon, bude tam pestré zastúpenie športov:

Plávanie

Skoky do vody

Vodné pólo

Synchronizované plávanie

Ďiaľkové plávanie

Lukostreľba

Atletika

Badminton

Baseball/Softball

Basketbal

Box

Kanoistika

Bicyklovanie

Jazda na koni

Šerm

Futbal

Golf

Gymnastika

Hádzaná

Pozemný hokej

Džudo

Karate

Moderný päťboj

Veslovanie

Rugby

Plachtenie

Streľba

Skateboarding

Športové lezenie

Surfovanie

Stolný tenis

Taekwondo

Tenis

Triatlon

Volejbal

Vzpieranie

Zápasenie

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *