Ryanair – najväčšia letecká spoločnosť v Európe

Ryanair - najväčšia a najpopulárnejšia letecká spoločnosť v Európe

Ryanair (FR)

Ryanair je najväčšia a najčastejšie využívaná letecká spoločnosť svojho druhu v Európe. Svojimi nízkymi cenami sa tieto aerolínky pýšia už niekoľko rokov a preto patrí aj medzi najobľúbenejšie u turistov a cestovateľov, ktorí radi cestujú výhodne a lacno.

Aerolinka bola založená v roku 1985 rodinkou Ryanovcov: Christy Ryan, Liam Lonergan a Tony Ryan. Prvé svoje lety uskutočnili na lietadle Embraer Bandeirante na trase Waterford – letisko Londýn Gatwick, o rok neskôr začal Ryanair lety medzi Dublinom a letiskom Luton v Londýne.


Keď sa povie Ryanair, mnohým ľuďom naskočia spomienky z cestovania – niektorým pozitívne, niektorým negatívne. Ako to už býva u firiem, ktoré predávajú najviac, alebo majú najviac zákazníkov, aj Ryanair patrí medzi spoločnosti, ktoré majú najväčší počet negatívnych hodnotení. Našťastie však ľudia majú v súčasnej dobe na výber a nie sú viazaní výberom letenky od jednej spoločnosti. Ryanair, ako mnohé iné spoločnosti, predáva svoje letenky aj online, už od roku 2000.

Batožina pre lety s Ryanair

Všetci cestovatelia, ktorí sa rozhodnú letieť spoločnosťou Ryanair majú možnosť zobrať si so sebou príručnú batožinu s maximálnymi rozmermi: 40x40x25cm s maximálnou váhou 10kg. Ak potrebujete so sebou vziať viac batožiny, resp. ťažšiu váhu, je potrebné di priplatiť priority boarding, ktorý Vám umožňuje zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a nepodliehate žiadnemu váhovému limitu. Druhou príručnou batožinou môže byť kabelka, notebook, detský ruksačik, nákupné tašky z duty-free zóny – sú zahrnuté v cene letenky.

Čo si nemôžete zbaliť!

Na palubu lietadla spoločnosti Ryanair si so sebou nemôžete zbaliť čokoľvek. Ryanair má svoje limity, tak ako aj ostatné spoločnosti. Nesmiete vziať tekutiny, ktoré sú zabalené a nevidno cez obal, (napríklad akákoľvek fľaška s tekutinou, ktorá je zabalená v nepriesvitnom balení!). Zároveň je limitovaný objem tekutiny max do 100ml na fľaštičku, dohromady max 1 liter na osobu. Inak povedané,  môžete si so sebou vziať napríklad 100ml šampónu, 100ml ústnu vodu a pod…

Ďalšie informácie

Ak ste sa rozhodli letieť so spoločnosťou Ryanair, máte k dispozícii aj online Check-IN, ktorý si môžete prejsť priamo na ich stránke: Ryanair. Môžete si taktiež vybrať triedu, ktorú Vám vyhovuje z taríf, ktoré ponúkajú a počas letu dostanete aj občerstvenie. Pre viac informácií navštívte priamo stránku leteckej spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *