Wizz Air – maďarská aerolinka zameraná najmä na menšie letiská

Letecká spoločnosť Wizz Air - štart lietadla

Wizz Air (W6)

Wizz Air je maďarská letecká spoločnosť, ktorá sa radí medzi nízkonákladové. Obsluhuje najmä strednú, východnú a západnú Európu plus napríklad Izrael a Turecko. Radí sa medzi mladé spoločnosti, nakoľko svoj prvý let zrealizovala v roku 2014. Zakladateľom spoločnosti je József Váradi. Tak ako aj ostatné nízkonákladové spoločnosti, aj Wizz Air obsluhuje najmä menšie letiská, na ktorých nie je potrebné dlhotrvajúce odbavenie. V lietadlách sa nachádzajú kožené sedadlá s rovnakou triedou. Ak by ste chceli občerstvenie navyše, je potrebné si priplatiť.


Batožina

Na palubu lietadiel spoločnosti Wizz Air je možné zobrať so sebou príručnú batožinu podľa aktuálnych podmienok, ktoré nájdete na stránke spoločnosti Wizz Air. Aktuálne to majú s batožinou takto:

Batožina - podmienky Wizz Air

Upozornenie! Každý cestujúci spoločnosti Wizz Air si môže priniesť na palubu jednu príručnú batožinu (ktorej špecifikácie sú uvedené vyššie) bezplatne. Ak si chcete na palubu priniesť ďalší „kufor na kolieskach“ (špecifikácie sú uvedené aj vyššie), pridajte do svojej rezervácie službu WIZZ Priority. S touto službou si môžete na palubu priniesť celkovo dva kusy batožiny.

*Obmedzenia veľkosti nezahŕňajú rukoväti a kolieska, kolieska však nesmú k veľkosti batožiny pridávať viac ako 5 cm.

Povolená batožina

Pri cestovaní lietadlom spoločnosti WIZZ si každá osoba môže priniesť nasledujúce položky:

  • Jedna bezplatná príručná batožina(max. rozmery 40 × 30 × 20 cm, 10 kg), ktorá musí byť umiestnená pod sedadlo.
  • Ďalšia väčšia príručná batožina – nazývame ju „kufor na kolieskach“ (kolieska nie sú povinné) – ktorú získate po pridaní služby WIZZ Priority.
  • Maximálne šesť kusov podanej batožiny: maximálne tri možno zakúpiť online na lokalite wizzair.com alebo pomocou zákazníckej linky a ostatné možno zakúpiť na letisku.
  • Položky z bezcolnej zóny zakúpené na letisku po bezpečnostnej kontrole.

WIZZ Priority

Prineste si na palubu dva kusy batožiny: jednu do skrinky nad hlavou, druhú pod sedadlo

Ak si zakúpite službu WIZZ Priority (alebo ak máte nárok na službu WIZZ Priority prostredníctvom programu WIZZ Privilege Pass alebo balíkov WIZZ GO či WIZZ Plus), môžete si zobrať jednu bezplatnú príručnú batožinu (max. rozmery 40 × 30 × 20 cm)*) a jeden ďalší „kufor na kolieskach“ (55 × 40 × 23 cm*; kolieska nie sú povinné, ale musia byť v rámci veľkostného a hmotnostného limitu). Máte zaručené, že si do priestoru paluby lietadla budete môcť zobrať so sebou obe batožiny, pokiaľ to nie je nemožné kvôli prevádzkovým obmedzeniam.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *